Skladem

00969

Nový produkt

Nástavek celodřevěný 39x17 27mm

450,00 Kč

Více informací

K nástavku je vhodné objednat:

*leták pro včely nebo úchopové latě
*česnový uzávěr - různé barvy
*přířezy rámků

Nástavek je vyroben z tuzemské smrkové spárovky síly 27 mm, kvality A-A. Spoje jsou šroubovány vruty 4,5 x 60 mm, lepeny vodovzdorným lepidlem D4.

Pozor!!! Naše nástavky NEMAJÍ ZAFRÉZOVANÉ ÚCHOPY!! Důvodem absence úchopů, je zamezení vzniku tepelného mostu v místě zeslabení úchopem. Nástavky s úchopem vykazují v zeslabeném místě úchopu na termokameře značný únik tepla z úlu. Tímto trpí včely především na jaře, v době nástupu plodování. V úlech se zeslabemou stěnou, u některých výrobců i nesmyslně na všech 4 stranách, včelstva výrazně později začátkem jara plodují.

Naše nástavky lze jednoduše opatřit úchopovou latí, která se pomocí vrutů přidělá na nástavek. Používání úchopových latí je navíc komfortnější, než úchopová drážka. Vnitřní rozměr nástavku je 405 mm, pro včelí mezeru 7,5 mm. Drážka na ouška horní loučky rámečků je navržena tak, aby rámečky o délce horní loučky 415 mm nepropadávaly a zároveň je v našich nástavcích možno používat i rámečky s horní loučkou 420 mm. Vnější rozměr 460 x 460 x 180 mm

Celodřevěné nástavky doporučujeme parafínovat nebo natřít barvou (v nabídce máme barvy Soudal) oboustranně, včetně spár.


Výrobce: ProVčely.cz s.r.o.

Recenze

Napsat recenzi

Nástavek celodřevěný 39x17 27mm

Nástavek celodřevěný 39x17 27mm

Nezateplený celodřevěný nástavek pro teplou stavbu pro rámky s horní loučkou 420mm.

Příslušenství

18 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: